usuwanie zmarszczek

Bardzo skutecznym i natychmiastowym w działaniu preparatem stosowanym w zabiegach likwidowania zmarszczek jest kwas hialuronowy, substancja naturalnie występująca w ludzkiej cerze. Dzięki posiadanym właściwościom wiążącym wodę, wpływa na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia i jędrności tkanek. Na nieszczęście wespół z wiekiem w skórze zaczyna go brakować, czego skutkiem są pogłębiające się zmarszczki. usuwanie zmarszczek polega tym samym na uzupełnieniu zaginionego w skórze kwasu hialuronowego.

Procesy starzenia

Z biegiem lat normalne proce fizjologiczne ulegają systematycznym zaburzeniom, oraz ich zauważalnym efektem są zmarszczki będące nierzadko przyczyną małej samooceny i złego samopoczucia. Skóra traci giętkość, napięcie, wiotczeje przede wszystkim z racji straty wody i osłabienia włókien kolagenowych, ubytku produkcji elastyny i substancji nawilżających. Z upływem lat maleją również procesy regeneracyjne nowe komórki wytwarzane są coraz wolniej, kończy się tworzenie włókien kolagenowych. Całość sprawia, iż w niektórych miejscach karnacja przestaje być dość naprężona, co przejawia się tworzeniem zmarszczek i uwidacznianiem linii mimicznych. Składnikami, jakie dodatkowo przyspieszają przebieg starzenia się skóry są uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, stres, dieta skąpa w składniki mineralne, promieniowanie UV, palenie szlugów.

Zmarszczki

Kiedy styczność ze zmarszczkami grawitacyjnymi, do walki wkracza sprzęt ujędrniający skórę gdyż dzięki niemu odwracamy działanie grawitacji czy też wypełniacze tkankowe. Nie ma się czego obawiać myśląc o usuwaniu zmarszczek takimi metodami. Wypełniacze to gęsty kwas hialuronowy a w związku z tym składnik fizjologicznie występujący w naszej skórze, który podaje się w miejsce zagłębienia cery by ją unieść. To uniesienie wywołuje spłycenie zmarszczki oczywiście na pewien określony czas.