pułka na buty

Jak wprowadzić styl prowansalski do mieszkania?
Chcąc wnieść styl prowansalski do swoich domów musimy wiedzieć, że aranżacje w tym stylu potrzebują dużej powierzchni oraz mnóstwo światła, inaczej nie prezentują się już tak fantastycznie.
Nie oznacza to że nie można przemycić jakiś elementów stylu prowansalskiego do małego domu w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać żeby nie stworzyć parodii aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając ciasne mieszkanie, powinniśmy postawić na bardziej minimalistyczne formy mebli, które jedynie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie niewielkie mieszkanie oraz nada mu świeżości. Dzięki użyciu kilku dodatków , odpowiedniej zastawy jadalnej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy charakterystyczne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa podkreśla styl prowansalski wyprowadza się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Meble w stylu prowansalskim mają okrojoną, ale bardzo charakterystyczną ornamentykę. Są wytłaczane albo frezowane, czasem z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Przede wszystkim do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, lub winorośle.