obrazy przestrzenne

Palenisko w domu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę humoru, jak nastała jesień a wieczory zaczynają być długie i zimne. Chcesz nanieść do swoich mieszkań tańczącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Palenisko w domu to nie tylko klimatyczny dodatek, lecz przede wszystkimdodatkowe źródło ciepła. Choć kominki najczęściej kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie poniektórych struktur jest możliwe również w niedużych pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na dobudowanie kominka domowego, należałoby przede wszystkimzaplanować, czy będzie on spełniał jedynie tylko rolę dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także nagrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując ciepłe powietrze kanałami wentylacyjnymi albo nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy znaleźć parametry mocy grzewczej kominka. W sytuacji gdy ma on być jednym z dominujących źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być duża.
Kiedy palenisko w domu ma realizować wyłącznie rolę ozdobną, możemy wybrać strukturę z otwartym paleniskiem– standardową i bez wątpienia tańszą w postawieniu. Kominki tego rodzaju, na ogół murowane, ogrzewają powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Uzysk ciepła wynosi lecz raptem ok. 22%, albowiem większa część energii uchodzi przez komin. Z powodów ekonomicznych jest to więc mniej praktyczne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/