Jak walczyć z opryszczką?

Opryszczka na ustach to nieprzyjemność nie tylko kobiet ale też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może zjawić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd oraz wstrętny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV a również jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a wyczerpująco Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest dość powszechne i w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy leczyć oraz troszczyć się o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu albo przecieranie cebulą może prowokować rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi zacząć w chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd czy pieczenie skóry. Aby ograniczyć długość infekcji powinno się zaaplikować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, oraz być może nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.
Profilaktyka, czyli jak troszczyć się o wargi narażone na infekcję.
Niestety nadal nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy aktualnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu wypada zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest też krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promieniowanie uv oraz zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne kompozycje (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji i równocześnie dba o odpowiednie nawilżenie ust.

www.wp-cosmetics.pl