Czym dokładnie są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama określenie wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają od czterech aż do pięciu razy mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, jeszcze 4 lata temu wcześniej były o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu redukcje tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niebywale dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają nieomalże całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny model wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o bardzo dużej wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają niebywale małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to gdyż z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje również znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla oraz stara się on używać jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.

Promocja firmy budowlanej

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!