Czym dokładnie są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają od czterech aż do pięciu razy mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one tylko od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, teraz coraz więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu redukcje tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.
Domy energooszczędne są domami, które między innymi:
• Mają zagwarantowaną niesłychanie dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają nieomal absolutny brak mostków termicznych,
• Mają sprawny system wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezwykle wysokiej jakości wykonania.
Dodatkowo domy energooszczędne zużywają niesłychanie małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak z powodu jak w największym stopniu ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje również znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. tudzież dąży się on wykorzystywać jak największej ilości energii odnawialnej choćby jak promienie słoneczne, wiatr czy także energia gruntowa.
Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!