Czym charakteryzują się responsywne strony internetowe

W opinii badań 92% polskich inwestorów używa internetu lecz tylko 54% korporacji posiada własną witrynę internetową. Jak więc stworzyć stronę internetową, która przyciągnie nowych klientów? Co należy przygotować, zanim umówimy się na rozmowę z agencją interaktywną?
strony internetowe to wizytówka spółki – pierwsze spotkanie z możliwym użytkownikiem, zatem też trzeba wywrzeć dobre wrażenie. Strona internetowa to narzędzie, które ma powiększyć korzyści firmy.
daje nam to możliwość na budowanie swojego wizerunku w sieci, na prezentowanie swoich zrealizowanych projektów.
Witryna internetowa konkurencji może posłużyć nam za inspirację, wobec tego powinno się obejrzeć jak wyglądają ich strony, zapisać sobie, co nam się podoba. Witryna ma przykuwać wzrok i być prosta w obsłudze, żeby użytkownik bez problemu był w stanie wyczytać potrzebne wiadomości i możliwie wygodnie złożyć zamówienie. Trzeba pamiętać, aby strona internetowa ma być wykonana pod kątem użytkownika.
Istotna jest grafika, więc kolejną rzeczą jest wybór grafiki, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki wybieramy pod firmę – tzn. jakie świadczy usługi i jak chce zyskiwać kontrahentów.
Do wykonania strony potrzebne są materiały: logo, treści, fotografie. Te materiały trzeba zebrać jak najwcześniej, aby później nie opóźniać prac nad stworzeniem witryny. Teksty na stronę warto napisać pod kątem pozycjonowania w wynikach organicznych.
Znaczącą kwestią jest także czy witryna internetowa ma być tworzona także pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony i tablety.
Dobrze wykonana strona internetowa powinna:
Posiadać system zarządzania treścią,
Być zoptymalizowana pod pozycjonowanie
Informować o polityce cookies
Być przejrzysta i łatwa w obsłudze
Strony internetowe są narzędziem pomagającym rozweijać firmę, dlatego powinna być łatwa do znalezienia w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, oraz co jakiś czas aktualizowana: wstawianie nowych wpisów, nowych produktów, realizacji, referencji. Te czynności wpłyną na większe przychody spółki.

Agencja interaktywna: https://solv.pl