Czy powinno się wydawać pieniądze na strony internetowe responsywne

W ocenie badań 92% polskich inwestorów wykorzystuje internet lecz tylko 54% spółek ma własną witrynę internetową. Jak więc przygotować witrynę internetową, która zdobędzie potencjalnych kontrahentów? Co należy zrobić, zanim umówimy się na rozmowę z agencją interaktywną?
strony internetowe interaktywna zajawka firmy – pierwsze spotkanie z potencjalnym klientem, zatem też trzeba zrobić dobre wrażenie. Witryna internetowa to narzędzie, które ma zwiększyć zyski firmy.
Jest to rozwiązanie na budowanie swojego wizerunku w internecie, na przedstawianie swoich wykonanych projektów.
Strona internetowa konkurencji może być dla nas inspiracją, dlatego należałoby zobaczyć jak wyglądają ich witryny, zapisać sobie, co nam się podoba. Witryna ma przykuwać wzrok i być prosta w obsłudze, tak aby klient bez problemu był w stanie wyczytać przydatne informacje i możliwie łatwo zamówić usługę. Powinno się pamiętać, że strona internetowa ma być robiona pod kątem użytkownika.
Ważna jest szata graficzna, więc następną kwestią jest wybór grafiki, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki dobieramy pod firmę – tzn. czym się zajmuje i jak chce pozyskiwać użytkowników.
Aby wykonać stronę potrzebne są materiały: logotyp, teksty, fotografie. Te materiały należy zebrać jak najszybciej, by później nie spowalniać działań nad stworzeniem strony. Teksty na stronę wskazane jest zoptymalizować pod kątem pozycjonowania w wynikach organicznych.
Istotną kwestią jest także czy strona internetowa ma być przygotowana także pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony oraz tablety.
Dobrze wykonana strona internetowa musi:
Być wyposażona w system administrowania treścią,
wyszukiwarkę
Zawierać informację o polityce cookies
Być przejrzysta i łatwa w obsłudze
Strony internetowe są rozwiązaniem wspomagającym biznes, wobec tego musi być prosta do odnalezienia w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, oraz na bieżąco aktualizowana: wstawianie nowych wpisów, nowych produktów, projektów, referencji. Te działania będą miały wpływ na większe profity przedsiębiorstwa.
Strony internetowe: http://coffeeine.pl